114788

No klātienes uz neklātieni jeb tiekamies tiešsaistē!
16.10.2020


Pasaulē esošā situācija dara savu. Plānotās klātienes tikšanās ar E365 projekta partneriem jau kopš marta mēneša ir kļuvušas teju neiespējamas.

Jau kopš pirmās projekta partneru tikšanās Latvijā šī gada februārī esam darījuši visu, lai kļūtu par draudzīgu un saliedētu komandu.

Zīmīgi, ka termins “izaicinājumi” caurvij projekta pieteikumu, teju vai ikkatrā projekta pieteikuma daļā esam norādījuši, ka izaicinājumi sekmē personības attīstību, izaicinājumi mūsu īstenotajā projektā aizstāj formālas zināšanu pārbaudes, sekmju vērtējumus un uzdevumus. Izaicinājumi caurvij intelektuālos rezultātus, kas šajā projektā ir 2:

 1. Intelektuālais rezultāts Nr. 1 “Iknedēļas iedvesma”.

Šī intelektuālā rezultāta mērķis ir piedāvāt pieaugušajiem izglītojamajiem jaunas iespējas pašmācībai, izaicinot katram sevi pašam. Šī intelektuālā rezultāta būtība ir 52 iknedēļas tēmu izstrāde - uzņēmējdarbības kompetences  attīstībai.

2. Intelektuālais rezultāts Nr. 2 “E365 - ikdienas izaicinājumi”.

Uzņēmējdarbības kompetences attīstībai pieaugušie izglītojamie tiek iesaistīti vispatverošos ikdienas izaicinājumos, pretstatā tradicionāli izmantotajām iespējām zināšanu apguvei un novērtēšanai (tādu kā testi, referāti, uzdevumi utt.). Kopumā 208 izaicinājumi, kas īstenojami ārpus izglītības iestādes.

Termins “izaicinājumi” ir skāris visas dzīves jomas, tāpēc mēs, projekta E365 komanda, izaicinām izaicinājumus! Varbūt šie izaicinājumi līdzēs arī Tev attālināti organizēt saliedētu komandas darbu?

Izveido rīcības plānu katram komandas dalībniekam, papildus norādi, ko darīt, ja plāns A nav īstenojams, padomā par plānu B savlaicīgi! (Mums ir sagatavots arī Z plāns, tā jūtamies drošāk.)

Zoom, Skype vai Microsoft teams – tāds ir jautājums. Vēl svarīgāk – kas organizēs? Cik laicīgi jāvienojas par tikšanās laikiem? Laika zonu atškirība. (Mēs tiekamies 1x 2 nedēļās – mini tikšanās, 30min, izrunājam visu, kas nav skaidrs, jūtamies saliedētāki, nopietniem jautājumiem - tikšanās ir ilgākas un gatavošanās nopietnāka)

Atceries, ka šobrīd ir saspringts laiks visiem. Informācijas apjoms ir liels, viegli apjukt. Parūpējies, lai pēc tikšanās tiešsaistē visi dalībnieki atcerētos svarīgako, netērējot šobrīd tik dārgo laiku, konspektējot tiešsaistē runāto. (Mēs izmantojam tiešsaistes video konferenču platformu www.gotomeet.me Kāpēc? Jo platforma piedāvā transkripta funkciju – saruna tiek protokolēta un katrs dalībnieks pēc tiešsaistes tikšanās e-pastā saņem protokolētu sarunas versiju, lai var pasvītrot sev svarīgāko, toties tiešsaistē koncentrējas uz sarunām un runātajiem.)

Iesaisties un izglītojies! Vēl nekad nav bijis pieejams tik plašs atbalsta pakalpojumu klāsts izglītotājiem kā šobrīd! Virkne tiešsaistes konferenču un vebināru, digitalizācijas rīku (bezmaksas!) ir tikai viena klikšķa attālumā! (Jā, arī jauninājumus izglītībā un resursu pieejamību kopā ar projekta partneriem mēs apspriežam mūsu mini tiešsaistes sanāksmēs.)

Citrons. Ja dzīve piespēlē citronu, taisi limonādi! (“Izaicinājumu” ietvaros mēs, 6 partnerinstitūciju pārstāvji bez IT jomas priekšzināšanām, Lietuvas partneru vadībā virtuāli apguvām moodle vides izveides pamatprincipus – dienas laikā spējām ne tikai izvietot nepieciešamo informāciju moodle vidē, bet arī koriģēt un mainīt saturu. Arī tie, kas sākotnēji teica, ka drošāk būs pieaicināt katras iestādes IT speciālistus J)

Iedvesma klikšķa attālumā! Digitalizācijas iespējas burtiskā nozīmē “klauvē” Tavā e-pastā! (Vēl rakstot projekta pieteikumu, mēs neizskatījām H5P un 360 grādu piedāvātās iespējas ietvert izstrādātajos “izaicinājumos”, nu redzam, ka projekta intelektuālā rezultāta Nr.2 jeb praktiskā produkta izstrādei risinājumi būs vēl dinamiskāki kā sākotnēji iecerēts!)

Nebaidies kļūdīties! Kā jau minēts, ir virkne platformu, kur organizēt virtuālās tikšanās. Izmēģinot jaunas platformas, iespējama arī vilšanās, rezultāts var nebūt tik veiksmīgs kā iecerēts, bet – var atrast arī īstas “pērles” ar Tev ērtām un parocīgam funkcijām. (Neminēsim tās, kas nepatika mūsu partnerībai, bet jau pieminētā transkripta funkcija mums visiem bija īsts atradums J)

Ārējie apstākļi nav pamats, lai atliktu darbus uz vēlāku laiku! To, domājams, šobrīd jau apzinās ikkatrs! (Šai brīdī jūtamies gandarīti, ka arī ārkārtas situācijas laikā pavasarī darbs projektā nav apstājies ne mirkli un spējam īstenot iecerēto! To izjūtam ne tikai kā iestādes kopumā, bet ikviens dalībnieks – un tas stiprina pašapziņu un motivē darboties ar vēl lielāku jaudu!)

Jautājums: “Vai esam ceļā uz pašvadītu mācīšanos?” (Pašvadīta mācīšanās atbalstošā un iekļaujošā vidē ir viens no galvenajiem mērķiem mūsu projektā. Digitalizācijas straujie procesi šī gada laikā mūs virza tuvāk mērķim.)

Un vai tiešām tas ir realizējams? Vai apzinies, ar kādiem ierobežojumiem projekta partneriem nākas saskarties šobrīd? Tas ļaus labāk izprast, vai uzdotais uzdevums vispār ir realizējams un savlaicīgi veikt risku analīzi. (Mēs mainījām klātienes konsultācijas un projekta prezentācijas testēšanas fāzes dalībniekiem pret individuālām sarunām ar projekta testēšanas fāzes dalībniekiem – arī virtuāli – kad izrādījās, ka Spānijas un Slovēnijas partneriem valstī esošie aizliegumi neļauj organizēt publiskus pasākumus izglītības iestāžu telpās.)

Mums visiem dzīve ir mainījusies. Citur zāle nav zaļāka! Pirms runāt nopietnas lietas, neaizmirsti pavaicāt virtuālajiem sarunu biedriem, kā viņi jūtas, kur šobrīd atrodas. Šis ir īstais laiks, lai ikvienu sarunu iesāktu ar patiesu ieinteresētību par citiem! (Lai tie, kas strādā attālināti no mājām nebūtu spiesti nemitīgi atvainoties par iespējamiem fona trokšņiem. Kopš marta vidus, katrs no tiešsaistes sapulču dalībniekiem no visām 6 projekta partneru dalībvalstīm mūsu īstenotajā projektā vismaz divas reizes ir atvainojies par fonā redzamiem un dzirdamiem bērniem vai mājdzīvniekiem J )

 

Izaicini sevi! Jaunos apstākļos - jauni izaicinājumi un jaunas izaugsmes iespējas! (un piefiksē www.e365-project.eu – ceļš uz uzņēmējdarbības izglītību, kas maina dzīvi! Jau pavisam drīz piedāvāsim Tev izaicināt sevi un attīstīt jaunas prasmes un spējas uzņēmējdarbības kompetences attīstībai!)


      Atpakaļ